Blog

Vybíráme zajímavý obsah, který nás společně může posunout výš a dál.

DigiDetox.me

Trávíte příliš času se svým mobilem a chcete s tím něco udělat? Máte pocit, že začínáte být – nebo už jste – závislí na sociálních médiích, e-mailu a internetu obecně, a chcete to změnit? Na přednášce Matěje Krejčího se dozvíte jak na to.

Týden mozku

Ve dnech 11. – 17. března 2019 probíhá Týden mozku, 21. ročník festivalu o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách. Témat, která budou představena, je opravdu mnoho a jsou mimořádně zajímavá.

Kladný přístup k životu

Přednáška (21. 3. 2019, 16:00, Jihočeská vědecká knihovna, České Budějovice) Zejména ve starší populaci převládají pesimismus a negativní nálady. Optimismus a pesimismus je však naučitelný a náš mozek můžeme i ve vysokém věku stále cvičit. Znáte tu náladu, kdy máte pocit, že se nic nedaří, naše okolí nás zahrnuje negativními zprávami a vy marně hledáte cestu z toho ven?

Ladislav Heryán: Ježíš a černá ovce

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Ing. Ladislava Heryána, Th.D., která se uskuteční v Českém Krumlově již příští týden. Akci pořádají naši přátelé z českokrumlovské místní skupiny ČKA.

Vše nejlepší do nového roku 2019

Rok se s rokem sešel a je tu opět čas novoročních předsevzetí. Také se vám už někdy stalo, že nejdéle po měsíci se vše vrátilo do starých, zaběhnutých kolejí? Pojďme to letos zkusit jinak. A začněme tou nejcennější věcí, vlastním zdravím.

Adventní koncert ve Zlaté Koruně

Dovolujeme si vás pozvat na Adventní koncert ensemblu Barokní Koruna, který se bude konat 2. prosince od 17 hodin ve zlatokorunském kostele. Atmosféra i zážitek budou tradičně fantastické!

Tomáš Halík: Dialogy se světem

Jediný český nositel prestižní Templetonovy ceny, významná osobnost českého duchovního života, teolog, sociolog, psycholog a publicista, který se právě dožívá životního jubilea 70 let, v časosběrném dokumentu režisérky V. Korčákové