Je koupel v ledovém rybníku lehčí než studená sprcha?

Úno 11, 2024 | Nadcházející akce

Jak se žilo a slavilo v Českém Krumlově v době barokní - plakát

Chci vás srdečně pozvat na další přednášku Akademie Budějovice. Doslova osvěžující téma nám představí odbornice na slovo vzatá, paní Lucie Hanáčková Bicková. Řeč bude o otužování.

Já osobně jsem s otužováním opatrně začal loni v létě. Bál jsem se, že to bude hodně náročné a že můj cíl – ponor do ledové vody – zvládnu možná až za několik let. Ale světe div se, už po třech měsících postupného sprchování studenou vodou to přišlo úplně samo. A ten pocit klidu a zároveň osvěžení se pro mě stal pěkně návykovým.

To, co pro mě ještě před rokem bylo naprosto nepředstavitelné, se během čtvrt roku stalo příjemnou rutinou. A to nejlepší? Otužování mi ani jednou nebylo nepříjemné. Stačilo na to jít postupně, krůček po krůčku.

Paní Hanáčková Bicková nám 17. dubna 2024 od 18:30 v Jihočeské vědecké knihovně bude povídat o tom:

  • Co je vlastně otužování

  • Jaké má blahodárné účinky

  • Jak začít

  • Na co dát pozor

  • Osobní zkušenosti

Co pro mě osobně bylo největším překvapením? Jak snadno si na studenou vodu člověk zvykne a jak moc jsem ji začal mít rád. Dřív jsem nejen koupání v zamrzlém rybníce, ale i (rozumně dlouhý) pobyt venku v mrazu jen tak v tričku považoval za něco, co se mě rozhodně netýká. Teď si nedovedu představit život bez toho. A co je nejlepší? Šlo to opravdu snadno.

Těším se, že se společně uvidíme.

Jan Petrtyl,

předseda místní skupiny ČKA České Budějovice